Zpravodaj ZUŠ Čerčany

Článek do Čerčanského zpravodaje. leden 2017

Zprávy ze Základní umělecké školy

Vážení čtenáři zpravodaje: máme za sebou nejkrásnější období roku. Doba adventu a vánoc se stává pomalu minulostí a všichni se těšíme na nový rok a doufáme, že naše přání a očekávání budou naplněna, obzvláště ta tajná. Ve svých článcích se zaměřuji na činnost školy, která se zpravidla udála v časovém horizontu téměř dvou měsíců. Konkrétně: jak jsme vystupovali u rozsvícení vánočního stromu první adventní neděli, jak jsme si v době adventu vyzdobili školu vánočními motivy, jak krásnou a neopakovatelnou atmosféru měly třídní přehrávky, jak jsme hráli na Adventním koncertě v Poříčí nad Sázavou, jak jsme hráli v Hospici Dobrého Pastýře a společně přivítali Betlémské světlo v Čerčanech, jak jsme pěli koledy na Chvojně a mohl bych pokračovat ještě dál, ale nejsem si jistý, zda jsou pro vás tyto informace ještě aktuální. Myslím si, že všichni, koho naše činnost zajímá tam byli a společně s námi si to užili.

Škola nepoleví ve své činnosti ani letos. U příležitosti 65. výročí založení vás chci upozornit na akci která se vymyká naší běžné činnosti. Dne 10.2.2017 se bude konat v KD Čerčany ples Základní umělecké školy. Přijede zahrát BigBandPlus z Gymnázia a Hudební školy Hlavního města Prahy se svými sólisty, pod vedením dirigenta Michala Reisera a nebude chybět Cimbálová muzika Milana Broučka. Termíny akcí jsou zveřejněny na webových stránkách školy ve složce kalendář, www.zuscercany.cz

Dovolte abych v úvodu nového roku vyslovil za naši školu taky jedno přání. Přejeme si, aby škola po 65 letech činnosti v obci dostala nové prostory pro svojí činnost a mohla uspokojit ještě víc zájemců a zůstala u veřejnosti nadále oblíbená. Mám ještě jedno přání, přeji si aby se v časovém horizontu do dvou let k oboru hudebnímu a výtvarnému přibyl obor taneční Vám všem přeji, aby se vám v tomto roce vaše přání splnila. Anton Masnica, ředitel Školy

VÁNOČNÍ VÝSTAVA V ZUŠ

když přichází čas adventní, většina z nás se začne připravovat na příchod Ježíška. Zútulníme a provoníme naše obydlí, jako kdybychom čekali na opravdové miminko. Tak získá prosinec, jako jediný měsíc v roce, slavnostní ráz a tajemný nádech. I naše škola se nachystala „ Vánoční výstavou“ plnou andělů a vloček.Andělé vznikli tiskem koláží a vločky též kolážemi černého a bílého papíru. Vše bylo ještě doplněno obrazy, které jsme namalovali od začátku školního roku. Akvarely s hroznovým vínem, kubistickými pastely a kaligrafickými perokresbami. Před školu jsme nainstalovali náš Betlém a slavnostně ho rozsvítili na prvním adventu. Bohužel na den otevřených dveří se nikdo nepřišel podívat. To nevadí, akcí před Vánoci je mnoho a my se nezlobíme. Kdo by se chtěl přece jen na naši prosincovou výzdobu mrknout, stačí se podívat na reportážní video „ Vánoční ZUŠ“ od pana J.Zemka na You Tube. Přejeme vám mnoho kulturních zážitků a krásný život nejen v roce 2017.

Marie Kolářová